ME KÕIK EI SAA TEHA SUURI ASJU, KUID ME VÕIME TEHA VÄIKESI ASJU SUURE ARMASTUSEGA. (Ema Teresa)

30 oktoober 2008

MIDA TULEB TEHA ENNE KOHTUMIST ?

1. Projektijuht tutvustab KOGU KOOLILE oma plaane, tegemisi.
Meie koolis on juba pikaajaliseks traditsiooniks esmaspäevased üldkogunemised. Projekti tutvustasin powerpoindi esitlusse kogutud piltide, kaartide ja selgitustega. Lapsed ja ka koolitöötajad said ülevaate uuest projektist. Väga tore oli see, et nii lastel kui ka õpetajatel oli küsimusi ja ettepanekuid.
2. Tutvutakse erinevate riikidega, kust on pärit osalevad koolid.
Koostöös huvijuhi ja õpilastega valmisid ülevaatlikud stendid ja maade tutvustused.
3. Tähistatakse EUROOPA KEELEPÄEVA.
Seekordsel keelepäeval oli võimalus kuulata erinevate maade muinasjutte ja teritada kõrva kooliraadiost kostvate erinevate maade muusikaga.
4. Valmistatakse lauamängud.
Lauamängude meisterdamine oli väga tore. Kaasa lõid pea kõik õpilased 1. - 6 . klassini. Lapsed said ülesandeks joonistada meie kooli ja riigiga seotud pildikesi, mis hiljem kleebiti ühisele alusele - nii valmis täringumäng.

5. Projektikohtumisele Hispaaniasse sõitsid kaasa ka õpilased, seetõttu oli eeltöös suur rõhk ka "paberimajanduse" kordaajamisel, laste, lapsevanemate ja vastuvõtvate perede ettevalmistamisel .
Sellel pildil on seekordne reisitiim: õp. Sirje Tiilen, projektijuht ja õp. Jaana Voll, õpilased Silver Toom, Järt Podekrat, Käti Ilmjärv, Rebeca Lichtfeldt, hivijuht Getter Pahka, pilti teeb õp. Sirje Rebane.

Mida viia võõrustajatele külakostiks? Ka lapsevanemad kogunesid kohtumiseks, ühiseks aruteluks. Täringumängu valmistamiseks on VAJALIK IGA LAPSE panus. Joonistati meie koolimaja, kooliaeda, staadionit, loodust meie ümber ja veel palju muudki. Iga partnerkool sai natuke erineva, omapärasema lauamängu. Iga lapse töö on ju unikaalne! Mäng algab lapse kodust. Võitja on see, kes esimesena POSTKONTORISSE jõuab. Võitja saab teistele mängijatele EESTI KEELT ÕPETADA. (See võimalus on ka Poola, Inglismaa, Rumeenia, Hispaania ja Inglismaa lauamänguhuvilistel. )


Iga laps sai reisile! Tegelikult sai iga laps võimaluse oma nimi pearätikule kirjutada ja rätik rõõmustab partnerkoolide lapsi, kes meie ilusaid nimesid kokku lugeda püüavad.

Kommentaare ei ole: